Jak zaoszczędzić nawet 1000zł w czasie urlopu?

Przedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają pracowników, mogą zawiesić działanie firmy w trakcie urlopu. Dzięki temu w ciągu miesiąca mogą zaoszczędzić nawet tysiąc złotych.

Przedsiębiorca, który planuje dłuższy urlop, może zawiesić w tym czasie działalność gospodarczą. Dzięki temu nie będzie musiał płacić składek na ubezpieczenia społeczne, a w niektórych przypadkach – także składki na ubezpieczenie zdrowotne. Może w ten sposób zaoszczędzić przynajmniej kilkaset złotych miesięcznie – przy założeniu, że w trakcie działania firmy opłaca zryczałtowane, minimalne składki. Oczywiście w przypadku płacenia wyższych składek oszczędność na zobowiązaniach wobec ZUS będzie proporcjonalnie większa. Do zawieszenia działalności gospodarczej mają prawo tylko ci przedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają pracowników oraz przedsiębiorcy zatrudniający pracowników na podstawie umów na czas określony, zawieranych tylko na czas planowanej aktywności na rynku oraz umów-zleceń.

czytaj więcej na: http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/808886,jak-przedsiebiorca-moze-zaoszczedzic-tysiac-zlotych-w-czasie-urlopu.html

zawieszenie działalnościurlopzus